Forum forum.joga-joga.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
« Strona główna  ~  Hyde Park  ~  Szczepionki dla potomstwa - co o tym sądzicie?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
AnulkaWros
PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 10:35 am  Odpowiedz z cytatem
nowicjusz
nowicjusz

Ciepło witam - dziś poruszę istotny temat, jaki bodaj każdą matkę nęci od samego początku. Chodzi o szczepienia. Czasem słyszy się, że nie należałoby, w pewnych sytuacjach wprost odwrotnie. Jakim sposobem to jest? Ja swoje pociechy szczepię regularnie, zgodnie z zaleceniami doktorów. Jednakże znam kilka matek, które omijają co poniektóre szczepionki bądź też nie wykupują tych akcesoryjnych, ponieważ albo nie wierzą w ich działanie, bądź uważają, że bardziej szkodzą, aniżeli pomagają. Chcę poznać Wasze zdanie na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen ID
smerfetka
PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 10:45 am  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

Uważam, że szczepionki, które są obowiązkowe są podawane nie bez powodu. Aczkolwiek miałabym wątpliwości co do niektórych szczepionek dodatkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alicjajar16
PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 12:45 pm  Odpowiedz z cytatem
nowicjusz
nowicjusz

Twierdzę, że bazowe szczepienie to konieczność. Ja swojego brzdąca szczepiłam też na kilka dodatkowych chorób, ale tylko po zaleceniach lekarza. Ale te akcesoryjne, niejednokrotnie płatne, też się przydają. Dzięki szczepieniom organizm adaptuje się z drobnoustrojami oraz potrafi je rozpoznawać i prędzej zwalczać. To tak w znaczącym skrócie, jeśli gra toczy się o działanie drobnoustrojów. W pewnych momentach po szczepieniu potomka nie czuje się przyzwoicie, ale to bez znaczenia - w końcu szczepionkę wolno traktować jak inwestycję w przyszłość bąka.

odzież medyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vonfondy5
PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 1:27 pm  Odpowiedz z cytatem
nowicjusz
nowicjusz

Najistotniejszych szczepień nie ominiesz, bowiem są dla organizmu niesłychanie istotne. Te ponadprogramowe to moim zdaniem jedynie wówczas, kiedy jest zalecenie lekarza - przecież nie można faszerować dziecka wszystkim. Żadnych akcesoryjnych. Należałoby zwrócić się po radę do lekarza, on oszacuje, czy dziecko potrzebuje dodatkowej opieki i czy należy je szczepić, czy też wystarczą tylko te fundamentalne. Ja polegam na mojej lekarz rodzinnej i wszystko jest ok - Tobie także tak radzę. Nie ma sensu przesadzać w żadnym kierunku, to optymalne podejście.

pensjonaty piwniczna zdrój
Powrót do góry
Fideliauk2851
PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 10:12 pm  Odpowiedz z cytatem
nowicjusz
nowicjusz

szczepienia obowiązkowe są do 18 roku życia, ale obowiązkowe - nie oznacza, że mamy obowiązek ją przyjąć - na własne ryzyko, rodzic może zadecydować o nieskorzystaniu. Obowiązkowa - oznacza, że ministerstwo zdrowia ma obowiązek zapewnić każdemu dziecku darmowe szczepienie, a ośrodek zdrowia ma obowiązek nas poinformować o takim szczepieniu
Powrót do góry
Iwa
PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 3:17 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

Moim zdaniem należy szczepić dzieci. W USA moda na unikanie szczepionek wywołała epidemię odry...
Powrót do góry
Pablik
PostWysłany: Pią Mar 27, 2015 12:09 am  Odpowiedz z cytatem
nowicjusz
nowicjusz

Tylko głupi rodzic nie szczepi. Dzięki temu wiele chorób zostało wyeliminowane, a teraz co? Odra wróciła i są problemy.

NetLakesha99
PostWysłany: Nie Mar 29, 2015 2:47 pm  Odpowiedz z cytatem
nowicjusz
nowicjusz

Dokładnie zgadzam się z tym, że głupi rodzic tylko nie szczepi. Szczepić trzeba i powinno być tak, że do 18 roku życia szczepienia muszą być tylko i wyłącznie po, to by te choroby nie wracały teraz się zaczynają kredki, bo wracają stare choroby. Będą chorować ludzie, którzy nie byli szczepieni i do tego jeszcze choroba się może rozwinąć do innego szczepu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anabella
PostWysłany: Sro Maj 04, 2016 9:21 am  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

Dla mnie to czasami jakieś bzdury.
Wszystko zależy od genów i tego jaki posiada się organizm.
Miałam prababkę , która dożyła 95 lat i do lekarza nigdy nie poszła nawet do dentysty nie wspomnę o ginekologu.
O dziwo zmarła na raka, a do końca sama chodziła i wszystko wokół siebie robiła.
Czasami domowe sposoby są lepsze niż antybiotyki, itd.
Dla "chorowitków" polecam ten portal- http://drogadosiebie.pl/odra/

Iwa
PostWysłany: Pią Maj 06, 2016 1:38 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

A ja jestem zwolenniczką szczepień. Nie chciałabym, by zapanowała epidemia odry.
Powrót do góry
krysiek
PostWysłany: Wto Cze 28, 2016 9:41 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

Witam, czytam wpisy i zauważam że przydało by sie tu wstawić ustawę o farmaceutykach https://notatek.pl/ustawa-o-prawie-farmaceutycznym która reguluje wszystko o szczepionkach. Reguluje ona tak że to kto może odmówić szczepienia dzieci i jakie konsekwencje mogą spotkać osoby które nie zaszczepią dzieci. Szczepienie jest obowiązkowe.
Powrót do góry
pomidor
PostWysłany: Sro Lip 06, 2016 5:24 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

Myślę, że dzieci powinno się szczepić. W moim pokoleniu szczepiło się wszystkich i jesteśmy zdrowi. Co prawda są choroby, przed którymi szczepionki nie uchronią, na przykład rak jelita grubego ale na to już niestety nic nie poradzimy.
Powrót do góry
saba
PostWysłany: Pią Lip 08, 2016 9:23 am  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

Ja jestem za szczepionkami, a te wszystkie akcje antyszczepionkowe mnie irytują. To tylko świadczy o braku odpowiedzialności rodziców, którzy narażają nie tylko swoje dzieci, ale i inne także.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Wszystkie czasy w strefie CEST (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum forum.joga-joga.pl Strona Główna  ~  Hyde Park

Skocz do: