Forum forum.joga-joga.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
« Strona główna  ~  Pomoce do jogi  ~  joga w domowym zaciszu, gdy szkoła jest za daleko
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Basia
PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 5:39 pm  Odpowiedz z cytatem
nowicjusz
nowicjusz

Joga zainteresowałam się już ponad dwa lata temu, a od prawie roku uprawiam ją regularnie, od dwóch lat jestem wegetarianką Laughing . jedyny problem jest taki, że mieszkam w małym miasteczku pomiędzy Wrocławiem a Łodziąi do najbliższej szkoły jogi mam ok. 70 km. być może to niewiele, ale mam 16 lat i nie mam możliwości dojeżdzania choćby raz w tygodniu. jednak idea jogi bardzo mi się spodobała i zaaczęłam ją ćwiczyć w domu. na kanale CLUB jest taki program ,,szkoła jogi" i to dzięki niemu zaczęłam powoli poznawać wszystkie jej tajemnice, uczyć się podstawowych asan i powoli odkrywać wszystkie wspaniałe aspekty tego fenomenu. chciałabym znać wasze zdanie na ten temat, czy według was taki sposób cwiczeń jest ok. teraz czerpię wiedzę na ten temat z internetu, książek i albumów... za trzy lata wyjeżdżam na studia i wtedy napewno zapiszę się na jakieś zajęcia... ale teraz po prostu nie mam takiej możliwości. Embarassed [/code]

Emil
PostWysłany: Pon Paź 10, 2005 2:09 pm  Odpowiedz z cytatem
nowicjusz
nowicjusz

Witaj! Z tej strony Emil!
W odpowiedzi na Twojego maila chciałbym Ci powiedzieć że moim zdaniem taki sposób praktykowania Jogi, jest jak najbardziej OK.
To bardzo dobrze że masz wystarczająco wiele samodyscypliny by praktykować w domu, z doświadczenia wiem że bardzo ważna jest regularność i wytrwałość, czego z calego serca Ci zyczę.
Napewno joga z kanału Club nie zaszkodzi, piszesz też że korzystasz z książek podręczników i albumów i sieci, to ogromne źródło informacji, są też kasety i płyty dvd z lekcjami, to wszystko napewno będzie pomocne w Twojej praktyce.
Moim zdaniem dobrze by było gdybyś mogła przynajmniej raz na jakiś czas spotkać się z nauczycielem osobiście, w Twojej sytuacji najlepsze były by chyba weekendowe albo wakacyjne warsztaty. Bezpośredni kontakt na żywo pozwoli Ci napewno rozwiać niepewności i rozwiązać problemy codziennej praktyki.
Z mojej strony, w tym momencie mogę Ci zaoferować kontakt elektroniczny: mailowy lub przez GG, praktykuję regularnie Hatha-Yogę wg.Iyengara, a także jestem nauczycielem tej meteody. Bardzo chętnie podzielę się moją wiedzą i doświadczeniem, pomogę w rozwiązywaniu problemów.
Pozdrawiam, jeszcze raz życzę wytrwałości,wszystkiego dobrego.

Peter_lin
PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 6:58 pm  Odpowiedz z cytatem
nowicjusz
nowicjusz

Gratulacje Basiu, za wstąpienie na Dobrą drogę!! Smile
Mnie też ten temat zainteresował (miesiąc temu Smile) i zacząłem regularnie, codziennie ćwiczyć. Niestety mam podobnie jak ty - do najbliższego klubu joginów mam spooory kawałek, dlatego ćwiczę w domciu. Parę minut raptem, ale mozna zauważyć poprawę chociażby kondycji. Co prawda daleko mi do pozycji takich jak na http://www.joga.net.pl/strona.php?8389.
Ale: poćwiczymy, zobaczymy Very Happy.

A ty, Basiu, od jak dawna ćwiczysz i do jakiego poziomu dobrnęłas??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Polly
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 3:25 pm  Odpowiedz z cytatem
bywalec

Ja również ćwiczę sama w domu.Kiedyś ćwiczylam z książek teraz wolę płyty dvd.Bardzo odpowiadają mi ćwiczenia prowadzone przez Rainbeau Mars.Jest to czteropak płyt dvd podzielony na:1.ćwiczenia dle początkujących,2.Pelna moc(ćw.wzmacniające mięśnie),3.pełen wysiłek(ćw.bardziej zaawansowane, wytrzymałościowe),4.Pełen spokój(ćw.rozciągające,rozlużniające i przygotowujące do medytacji).Podoba mi się sposób w jaki prowadzi ten kurs jogi.Jest to medytacja w ruchu.Ćwiczenia połączone są refleksją:nad życiem,nad własnym ciałem,umysłem.Uczy przełamywania blokad w ciele jak również w naszym umyśle.Uczy,że nasze cialo jest odzwierciedleniem naszej psychiki.Jeśli mamy blokady w ciele to również i w naszym umyśle.Trzeba je wszystkie przepracowywać oddechem i pozwolić aby odeszły.Uczy tego,że ćwiczenia jogi zmieniają nie tylko nasze cialo ale całe nasze życie.
Czy ktoś zna te płyty?
A może znacie jeszcze coś innego co możecie polecić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sumeru
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 8:23 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

znam te plyty Rainbeau Mars, jednak czegos mi w nich brakuje, nie potrafie okreslic czego. nie dziwota, kazdy z nas inny jest. mi najbardziej do gustu przypadly obie plyty Sean Corn, Shivy Rea Yoga Shakti, Brian Kest tez jest OK, choc moglby mniej gadac;-)
ostatnio sciagnelam z iAmplify mp3 z 6 90-minutowymi lekcjami Sean Corn prowadzonymi na zywo. tak wiec jak chce sobie dac w kosc to ta winyasa jest najlepsza.

ostatnio jednak odkrylam, ze najbardziej odpowiada mi praktyka na zasadzie improwizacji, przy zachowaniu regul ukladania sekwencji asan. nikt cie nie popedza, nikt nie dyktuje co masz robic, to dopiero jest cos!

no i z tym wieksza przyjemnoscia chodze 2 x w tygodniu do yoga studio na zajecia.

szkoda tylko, ze moja spora kolekcja dvd lezy i sie kurzy Laughing

sumeru
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 8:27 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

acha, jeszcze yoga for every body JJ Gormley jest OK. mozna wybrac cos dla siebie sposrod kilkudziesieciu (tak!) zaproponowanych lekcji, od 20 minutowych dla poczatkujacych do poltoragodzinnych dla zawansowanych, sekwencja asan dla menstruujacych kobiet, sekwencje przygotowujace do medytacji, ......
polecam:-)

satnam
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 9:49 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

Polly napisał:
Uczy,że nasze cialo jest odzwierciedleniem naszej psychiki. Jeśli mamy blokady w ciele to również i w naszym umyśle.Trzeba je wszystkie przepracowywać oddechem i pozwolić aby odeszły.Uczy tego,że ćwiczenia jogi zmieniają nie tylko nasze cialo ale całe nasze życie.

Święte słowa Idea

Przy okazji polecam też YouTube, może bardziej jako inspirację niż konkretne sekwencje do samodzielnej praktyki.
Powrót do góry
pielgrzym
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 10:26 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

Gdzieś na początku roku, jako dodatek do jakiegoś czasopisma ukazały się na dvd lekcje Antonii Kidman, moim zdaniem całkiem przyzwoicie zrobione. A ostatnio, około miesiąca temu pojawił się też taki dodatek do tygodnika Shape, ktoś może to widział?

Jednakże każdemu, kto ćwiczy sam w domu, nawet z najlepszym dvd, bardzo polecam, przynajmniej raz na parę mięsięcy wybranie się na warszaty, jakiś obóz itp. aby mógł was zobaczyć ktoś, kto ćwiczy joge długo i ma doświadczenie i wiedzę. Nawet jak ktoś ma daleko do regularnie prowadzonych zajęć jogii dlatego nie ćwiczy z grupą, taki wyjazd na parę dni (np. na weekend) nie powinien być większym problemem a ofert takich warsztatów jest chyba dużo. To bardzo dużo daje.

p.
Powrót do góry
satnam
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 10:34 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

Kupiłam Shape'a specjalnie dla tej płytki. Vinyasa Flow "Power joga". Sekwencja trwa 40min, bardzo przyjemnie się ogląda Wink

Również baaardzo polecam warsztaty i inne 'jogowe' wyjazdy!
Powrót do góry
pielgrzym
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 11:42 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

Ja niestety jakoś to przegapiłem.

Przyjemnie się ogląda, a ćwiczy jak Laughing ? Zastanawiam się, czy dałoby się to zripować i wysłać gdzieś w sieć? Embarassed
Powrót do góry
satnam
PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 12:56 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

Przecież napisałam wyraźnie, że OGLĄDA się przyjemnie Wink
Ćwiczenia są raczej dla początkujących, więc może w końcu się zmotywuję do czegoś więcej...

Pielgrzymie, jeśli powiesz mi co to znaczy zripować, to kto wie? Embarassed
Powrót do góry
Polly
PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 1:31 pm  Odpowiedz z cytatem
bywalec

PielgrzymTa płytka,która byla w Shape to właśnie jedna z części czteropaku Vinyasa Flow Rainbeau Mars.Można kupić np .wEmpiku za ok.50zł(za 4 płytki to niedużo)
Antoninę Kidman też mam(nie pamiętam z jakiej gazety)ale jakoś brak mi "ducha"w tych ćwiczeniach...
SumeruMożesz coś jeszcze napisać o płycie JJ Gormley?Kilkadziesią lekcji?Brzmi zachęcająco.Pewnie duża różnorodność ćwiczeń?
Powrót do góry
pielgrzym
PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 1:39 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

Dzięki za namiary, przy najbliższej okazji rzucę okiem w empiku.

Zripować to znaczy zrobić kopię z oryginalnego nośnika (np. cd lub dvd) na dysk lub inny nośnik, przy okazji można zmienić format np na .avi i zmniejszyć rozmiary, tak żeby można było oglądać sobie film w telefonie. Niestety najczęściej wiąże się to ze naruszeniem praw autorskich. Wink
Powrót do góry
sumeru
PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 4:24 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

Polly,
hmm, nie wiem jak to opisac, ale sprobuje. na poczatku plytki jest spis tresci: beginners, intermediates, advanced. kazdy z tych poziomow podzielony jest na ponizej 30/40 minut i powyzej. kazda z tych czesci podzielona jest na: poszczegolne sesje: opening lines of communication, open and strong heart, general practice floor, general practice standing, practice for meditation, practice for menstruation, itd. nie bede wymieniac wszystkich kilkudziesieciu. link:
http://www.amazon.com/Yoga-Every-Body/dp/B00006RCNF

pozdrawiam

Cytat:

SumeruMożesz coś jeszcze napisać o płycie JJ Gormley?Kilkadziesią lekcji?Brzmi zachęcająco.Pewnie duża różnorodność ćwiczeń?

satnam
PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 9:43 pm  Odpowiedz z cytatem
użytkownik

pielgrzym napisał:
Zripować to znaczy zrobić kopię z oryginalnego nośnika (np. cd lub dvd) na dysk lub inny nośnik, przy okazji można zmienić format np na .avi i zmniejszyć rozmiary, tak żeby można było oglądać sobie film w telefonie. Niestety najczęściej wiąże się to ze naruszeniem praw autorskich. Wink

Aha. No ale skoro to nielegalne... Wink
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Wszystkie czasy w strefie CEST (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Forum forum.joga-joga.pl Strona Główna  ~  Pomoce do jogi

Skocz do: